Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2007-10-10

Konferencja prasowa "Gabinety z różową wstążką"


Nowa, kolejna inicjatywa Avon Cosmetics i Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum w walce z rakiem piersi, w ramach prowadzonej wspólnie od lat Wielkiej Kampanii Życia.

 Dnia 10 lipca w nowym, wybudowanym z inicjatywy Amazonek, Centrum edukacyjno terapeutycznym przy Centrum Onkologii, odbyła się konferencja prasowa.

W przepięknie udekorowanej w różowe akcenty Sali konferencyjnej, przedstawiono mediom nowy program „Gabinety z różową wstążką”.

Projekt zakłada stworzenie w całej Polsce sieci gabinetów ginekologicznych, które będą szczególnie wrażliwe na profilaktykę raka piersi i w ten sposób przyczynią się do poprawy wykrywalności tego nowotworu we wczesnym stadium a tym samym ograniczą umieralność wśród Polek.

W konferencji oprócz organizatorów programu wzięli udział przedstawiciele wszystkich organizacji, które objęły swoim patronatem „Gabinety z różowa wstążką”.

Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne, Polska Unia Onkologii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych.

Pani Ela Kozik, gospodyni pierwszego takiego spotkania w nowym centrum, serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości podkreślając rolę i znaczenie wspólnych akcji Avon i Amazonek.

W konferencji uczestniczyła również aktorka Magdalena Cielecka, która jest twarzą marki Avon w Polsce i wspiera działania Wielkiej Kampanii Życia .

Podczas konferencji zaprezentowano filmowe podsumowanie dotychczasowych osiągnięć Wielkiej Kampanii Życia. Pokazano reportaż z pierwszego cyklu szkoleń dla personelu medycznego wytypowanych placówek medycznych. Podczas wypowiedzi goście konferencji przedstawili dziennikarzom sytuację związaną z rakiem piersi w Polsce, ilością zachorowań i przyczyny wciąż tak wysokiej umieralności kobiet z powodu tego nowotworu.

Wszystkim uczestnikom konferencji podobało się nasze nowe Centrum Edukacyjne, urządzone bardzo nowocześnie i funkcjonalnie.

  

                                                                             Grażyna Haber