Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2007-04-05

CENTRUM EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNE


Przewodniczący Kapituły Złotego OTIS`a Pan Paweł Kruś przekazał ją w dniu Gali rozdania nagród na aukcję. Dochód z aukcji został przeznaczony na budowę Centrum Edukacyjno -Terapeutycznego i na aparaty słuchowe dla niesłyszących dzieci. W aukcji wzięły udział firmy: VIPHARM S.A., Emo FARM, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Biofarm Sp. z o.o., Dolisos Polska Sp. z o.o., Stada Pharma International GmbH, Roche Diagnostics Polska, US Pharmacja Sp. z o.o., Telewizja Polsat oraz 3 prywatne osoby. Dochód z aukcji wyniósł 43.600 złotych z czego połowę 21.800,- przeznaczono dla niesłyszących dzieci i  21.800,- na fundusz budowy Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego.W ten sposób Wenus Amazonek stała się Patronką Budowy i to był początek dzieła. Fundusz rozrasta się z dnia na dzień, mamy nadzieję, że do końca kwietnia 2007 zgromadzimy niezbędne środki na pokrycie wszystkich kosztów budowy, które wyniosą ponad 1.300.000 złotych.

Maj 2005 - maj 2006 to okres załatwiania formalności i procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, konkurs na wykonawcę, wybór wykonawcy i nareszcie w dniu 8 listopada, 2006 roku wejście wykonawcy na plac budowy. Okres proceduralnych przygotowań to również czas na pozyskanie potencjalnych darczyńców. I tu z całą mocą należy powiedzieć, że prawie nikt nie został obojętny na nasz apel. Pierwszą cegiełkę pod przyszłą budowę położył nasz wypróbowany partner AVON Cosmetics Polska, następnie wg. kolejności firmy: ROCHE Polska, SCHERING, AstraZeneca Polska, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, VIPHARM, GSK GlaxoSmithKline, AMOENA, AMGEN, Twój Styl, NOVARTIS Polska, A New Therapy Sp. z o.o.  (wg. stanu na  20 marca 2007)

Ponadto wiele indywidualnych ludzi, którzy za lata 2004, 2005 przekazali 1% swojego podatku i również aktualnie przekazują za 2006 rok. Nazwisk ich z powodu ochrony danych osobowych nie możemy wymienić, ale możemy je zachować z wielką wdzięcznością. w bazie danych. Zebrane środki w całości przeznaczamy na najważniejszy cel, jakim jest ukończenie budowy.

Starając się pozyskać donatorów, sponsorów, partnerów wspierających nasze działania, przekonałyśmy się kolejny raz, że w sprawach istotnych możemy niezawodnie liczyć na  zrozumienie i wsparcie. Wspiera nas także Polska Unia Onkologii i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Dobrze jest mieć tylu Wspaniałych Przyjaciół.

Dziękujemy Wam za to Drodzy „Przyjaciele od Piersi”  i wierzymy, że Centrum Edukacyjno – Terapeutyczne będzie miejscem w którym pacjenci otrzymają potrzebne im wsparcie w pokonywaniu kolejnych etapów leczenia.

Zarząd Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa - Centrum