Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2012-10-04

Znamy zwycięzcę I edycji plebiscytu „Doceńmy Przyjaciół od Piersi”


Zwycięzcą pierwszej edycji plebiscytu pod hasłem „Doceńmy Przyjaciół od Piersi” został dr Jarosław Stanek – ginekolog, który w wyjątkowy sposób zaopiekował się pacjentką chorą na raka. Plebiscyt jest odpowiedzią na potrzeby chorych na raka piersi, którzy chcieliby podziękować w jakiś szczególny sposób osobom pomagającym im w najtrudniejszych chwilach walki o zdrowie. Celem jest pokazanie polskiemu społeczeństwu pozytywnych zachowań, jako wzorca postępowania wobec chorych na raka piersi.

 

Plebiscyt pod hasłem „Doceńmy Przyjaciół od Piersi” został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum (organizator polskiej edycji kampanii Breast Friends – Przyjaciele od Piersi), przy współpracy z Roche Polska oraz Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Fundacją Onkologiczną DUM SPIRO SPERO. Plebiscyt ten został ogłoszony z myślą o chorych na raka piersi, którzy chcieli podziękować w jakiś szczególny sposób osobom pomagającym im w najtrudniejszych chwilach związanych z walką o zdrowie. Celem Plebiscytu było pokazanie społeczeństwu pozytywnych zachowań, jako wzorca postępowania wobec pacjentów onkologicznych.

i_zrodlo_amazonki_1.jpg

Jury po długich obradach zadecydowało, że zwycięzcą pierwszej edycji plebiscytu pod hasłem „Doceńmy Przyjaciół od Piersi” został, zgłoszony przez swoją pacjentkę, dr Jarosław Stanek ginekolog z woj. wielkopolskiego. Powodem decyzji było wyjątkowe zaangażowanie lekarza, który nie pozostawił pacjentki samej sobie, ale towarzyszył jej przez cały proces leczenia. „Nie dawano mi szans, a on ani przez chwilę nie pozwolił mi zwątpić w siebie, dodawał mi pozytywnej energii do walki z chorobą. Zmotywował mnie do spojrzenia na życie w inny sposób. To on natchnął mnie energią do działania” – twierdzi Pani Krystyna, która zgłosiła lekarza do Plebiscytu. Dr Stanek nie tylko zatroszczył się o wykonanie wszystkich badań, ale był również obecny przy stole operacyjnym pilnując, aby chirurdzy zrobili co tylko możliwe dla uratowania piersi. Zdaniem jury tak wyjątkowe podejście do pacjenta i leczenia raka piersi zasługuje na wskazanie jako pozytywny wzór do naśladowania. Pan doktor został uroczyście uhonorowany statuetką „Przyjaciela od Piersi” podczas gali 25-lecia istnienia Warszawskich Amazonek.

 imgp9954.jpg

Wiele zgłoszonych do Plebiscytu historii zasłużyło na wyróżnienie – wspomina Elżbieta Kozik – Prezes Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum. – Długo będziemy pamiętać historię Barbary (woj. śląskie), która pomagała zarówno w czynnościach codziennych jak i w zdobywaniu wiedzy na temat typów raka piersi, co pozwoliło zastosować właściwe leczenie, opowieść o dr n. med. Piotrze Kędzierawskim (woj. świętokrzyskie), który potrafi rozmawiać z pacjentami i ich rodzinami nawet w najgorszych chwilach ich życia, czy też o dr Bogumile Czartoryskiej-Arłukowicz (woj. podlaskie) od lat zaangażowanej w walkę z rakiem piersi, znanej jako „lekarz z sercem po właściwej stronie”.

Wieloletnie doświadczenie Amazonek w niesieniu pomocy potrzebującym wsparcia ze zdiagnozowanym rakiem piersi wykazało, że kluczem do sukcesu jest empatia, umiejętność słuchania, otwartość na drugiego człowieka, i dbałość o odpowiednie standardy leczenia. Organizator i Partnerzy Plebiscytu wierzą, że tylko wspólny wysiłek przyczyni się do zmian w obszarze opieki onkologicznej i uczyni ją bardziej godną.

 

Partnerzy Plebiscytu:

 

 roche.gifRoche Polska http://www.roche.pl/portal/pl?host=http://www.roche.pl

 Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny http://ruchspoleczny.org.pl/

 Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO http://www.fundacja-onkologiczna.pl/