Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2012-10-05

Polska premiera filmu "Piękna i bestia"


"Ufam, że projekty takie jak dzisiejszy film przyczyniają się do szerszej refleksji i zmiany podejścia do choroby nowotworowej." - powiedziała Pierwsza Dama Anna Komorowska w przesłaniu do uczestników premiery filmu "Piękne i bestia".

 4 październiak w warszawskim kinie Kultura, odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego "Piękne i bestia", z udziałem reżyserki Liliany Głąbczyńskiej-Komorowskiej, polskiej aktorki na stałe pracującej i mieszkającej w Ameryce Północnej. Film opowiada o kobietach walczących z rakiem piersi.

Premiera filmu "Piękne i bestia" włączona została w kalendarz obchodów 25-lecia działalności Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum pod patronatem honorowym Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej. Pierwsza Dama, która towarzyszy Prezydentowi RP w wizycie oficjalnej poza granicami kraju, nie mogła być tego wieczoru na uroczystości. Obecnych na premierze gości powitała z ekranu słowami:

"Piękne i bestia" to mocno poruszający obraz, który był dla mnie, przede wszystkim prawdziwym spotkaniem z różnymi bardzo silnymi i odważnymi kobietami w szczególnie trudnym momencie ich życia. Kobietami, które z uporem, wdziękiem, godnością, nadzieją i wielką siłą, każda na swój sposób, walczyły z chorobą. Ufam, że projekty takie jak dzisiejszy film przyczyniają się do szerszej refleksji i zmiany podejścia do choroby nowotworowej. Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim gościom premiery filmu "Piękne i bestia", a także wyrazy uznania dla Pani Liliany Głąbczyńskiej-Komorowskiej. 

Na premierze obecne były członkinie Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum, a Pani Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia powiedziała, że "Piękne i bestia" jest niezwykle ważnym filmem, i powinni go zobaczyć zarówno lekarze jak i pacjenci w całej Polsce.

Chargé d'affaires Ambasady Kanady, Pan Greg Houlahan, podkreślił jak ważny jest to projekt ze względu na polską i kanadyjską przyjaźń kulturową, i że Ambasada Kanady jest zaszczycona możliwością wsparcia tego wydarzenia.

Premierę poprowadził Michał Olszański, a na scenie obok reżyserki pojawili się również: autor zdjęć Jan Paweł Pełech, autor muzyki Paweł Lucewicz oraz producent wykonawczy filmu Bernard Poulin, prywatnie mąż Liliany. Wśród widzów byli Magdalena Zawadzka, Ewa Decówna, Małgorzata Zajączkowska, Katarzyna Maciąg, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Wojciech Fibak, Janusz Majewski, Maciej Karpiński.

"Piękne i bestia" (tytuł oryginalny "Beauty and the Breast"), debiut reżyserski Liliany Komorowskiej, to zbiorowy portret dziewięciu kobiet, które próbują wygrać walkę z rakiem piersi. Film przedstawia specyficzny obraz tej strasznej choroby poprzez prawdziwe, wzruszające losy bohaterek, które walczą o przeżycie z zaskakującą dozą siły i humoru, mieszając często śmiech i łzy.

Film w kinach już od dziś.

Częściowy zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum oraz Fundacji Rak’n’Roll - Wygraj życie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z premiery.