Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2011-05-16

Samsung Irena Women's Run - nie daj się doścignąć rakowi!samsungrun.gif4 czerwca br. w warszawskim Parku Agrykola startuje Samsung Irena Women’s Run - pięciokilometrowy bieg, który jest wyrazem poparcia kobiet dla walki z rakiem piersi. Na imprezę zaprasza wielokrotna medalistka olimpijska oraz patron kampanii - Irena Szewińska.

Samsung Irena Woman’s Run to część globalnej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Różowa wstążka”, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowalności kobiet na nowotwory piersi. W ramach kampanii miliony kobiet na całym świecie łączą się we wspólnej walce przeciwko tej chorobie. Podobny cel przyświeca organizowanemu w Warszawie sportowemu wydarzeniu, podczas którego tysiące kobiet pobiegnie ulicami miasta, tym samym solidaryzując się z chorymi na nowotwór.
Bieg objęły patronatem instytucje i stowarzyszenia: Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Honorowy patronat nad impreza objęła małżonka Prezydenta RP ? Anna Komorowska.

Samsung Irena Women’s Run na rzecz NGO

Samsung Irena Women’s Run ? wspólny bieg kobiet dla kobiet ? to nie tylko popularyzowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale przede wszystkim promowanie profilaktyki nowotworów piersi i wczesnego ich wykrywania. Intencją organizatorów jest przekonanie pań do regularnych badań, a także zebranie funduszy dla organizacji od lat działających na rzecz kobiet chorych na nowotwory. Do każdych 10 zł z opłaty rejestracyjnej firma Samsung, sponsor biegu, dopłaci drugie 10 zł a uzyskana kwota wesprze działalność stowarzyszenia „Amazonki” w budowie domu chorych na raka oraz fundacji Rak’n’Roll w odnowie poczekalni onkologicznych.

Ambasadorka Samsung Irena Women’s Run

Patronem biegu została Irena Szewińska, jedna z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, wielokrotna medalistka olimpijska. Swoją osobą Irena Szewińska pragnie promować wśród kobiet nie tylko sport, ale także zdrowy tryb życia i profilaktykę raka piersi.
"W tym biegu nie ma wygranych ani przegranych. Główną nagrodą jest tu zdrowie i dobra zabawa. Poprzez imprezę biegową Samsung Irena Women’s Run pragnę zachęcić kobiety do aktywnego trybu życia, ale również do dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie” ? wyjaśnia Irena Szewińska, patron Samsung Irena Women’s Run. 


Miasteczko kobiet

W ramach projektu zaplanowano szereg działań edukacyjnych i prozdrowotnych. Na terenie miasteczka biegowego będą prowadzone bezpłatne badania mammograficzne oraz konsultacje specjalistyczne. W miasteczku nie zabraknie także atrakcji dla mężczyzn i dzieci. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z porad ekspertów organizatora i partnerów akcji. Całość imprezy uwieńczy koncert gwiazdy polskiej sceny ? Natalii Kukulskiej.
Impreza rozpoczyna się o godzinie 13.00. Rejestracji można dokonać na stronie www.run.samsung.pl.

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Sawa 
Samsung Electronics Polska 
Tel.: (biurko) +48 22 607 44 95 
Tel.: (komórka) +48 600 088 233
E-mail: a.sawa@samsung.com

Anna Floriańczyk
Euro RSCG Sensors

Tel.: (biurko) +48 22 444 0 666
Tel.: (komórka) +48 605 600 836
E-mail: anna.florianczyk@eurorscg.pl