Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2009-10-06

Rozpoczęcie kolejnej edycji kampanii edukacyjnej "Breast Friends­ - Przyjaciele od Piersi" - 2 października 2009


breastfriend1.jpgDrogie Koleżanki,

Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić rozpoczęcie kolejnej edycji kampanii edukacyjnej "Breast Friends­
- Przyjaciele od Piersi", którą wraz z firmą Roche Polska organizujemy już po raz trzeci. W związku
z tym, serdecznie zapraszam Was do aktywnego włączenia się do akcji.

Motywem przewodnim tej edycji są "Portrety" znanych osób, które w różny sposób zetknęły się
z nowotworem piersi - zmagając się z rakiem, bądź wspierając chorą przyjaciółkę. Na zdjęciach pojawi się pisarka Krystyna Kofta wraz z mężem Mirosławem i synem Wawrzyńcem, aktorki: Joanna Koroniewska wraz z Amazonką Elżbietą Kozik oraz Hanna Śleszyńska z koleżanką Jolantą Gibas-Maciejowską oraz lekarz chirurg-onkolog, dr Sławomir Mazur z naszą koleżanką, Ewą Grabiec. Więź, jaka połączyła ich w chorobie, sportretował znany i ceniony fotograf, Wojciech Wieteska.

Jak dobrze wiecie, przed kampanią "Breast Friends - Przyjaciele od Piersi" stawiamy dwa cele. Pierwszym z nich jest zwrócenie uwagi na konieczność określenia typu raka piersi, na jaki choruje kobieta, ponieważ od tego zależy wybór leczenia, a co za tym idzie, wzrost szansy na wyleczenie. Ponadto, chcemy uświadomić pacjentkom oraz ich najbliższym, jak istotną rolę w przezwyciężaniu choroby odgrywa obecność przyjaciela.

W ramach akcji, jak co roku, w szpitalach i przychodniach onkologicznych w całej Polsce dostępne będą różowo - pomarańczowe wstążeczki, których kolorystyka symbolizuje różnorodność typów raka piersi. Noście je i przypominajcie wszystkim kobietom o potrzebie regularnych badań piersi.
Wizytówką kampanii są koszulki - za pośrednictwem strony www.HER2.pl, nabyć je może każdy, kto popiera naszą inicjatywę. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na działania edukacyjne naszej Organizacji.

W tym roku postanowiłyśmy również sprawdzić, jak liczne jest grono "Przyjaciół od Piersi". Dlatego
2 października, na stronie www.HER2.pl uruchomimy licznik "Breast Friends - Przyjaciół od Piersi". Wpisujcie się i zachęcajcie do przystąpienia do naszego grona wszystkich tych, którzy wspierali lub wspierają osobę zmagającą się z rakiem piersi oraz tych, którzy popierają naszą kampanię - wystarczy jedno kliknięcie!

Mając na celu dotarcie z ideą kampanii do szerokiego grona osób, przygotowaliśmy plakaty, które zostaną rozesłane po całej Polsce, a także billboardy, które będzie można oglądać
w październiku w całej Warszawie. Ponadto, rzeźbiarz, Bartłomiej Kurzeja, zainspirowany naszą akcją, stworzył rzeźbę - symbolizującą kampanię. Gorąco zachęcam Was do odwiedzenia Stolicy
i obejrzenia pomnika, który do końca miesiąca stać będzie na Placu Zamkowym.

W związku z tym, że rozpoczął się miesiąc walki z rakiem piersi, wzmacniamy nasze działania na rzecz walki z tym nowotworem. Pamiętajmy jednak, że nasza misja trwa cały rok. Dlatego zachęcam Was do noszenia koszulek i wstążeczek, nie tylko w październiku, ale do rozpowszechniania idei naszej kampanii przez cały rok. Wierzę, że zaangażowanie każdej z nas pomoże w dotarciu
z przesłaniem do wielu nowych osób, które dołączą do grona "Przyjaciół od Piersi".

Pozdrawiam serdecznie,

         Elżbieta Kozik
Przewodnicząca  Stowarzyszenia
"Amazonki" Warszawa - Centrum

 

certyfikat.gif