Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2009-06-19

XV Międzynarodowa Konferencja UICC "Reach to Recovery International Breast Cancer Support Conference"


Reach to Recovery
Jedna podróż - Wielu ludzi
Australia, maj 2009

W dniach 13 - 15 maja 2009, w australijskim Brisbane, odbyła się XV-sta Międzynarodowa Konferencja UICC "Reach to Recovery International Breast Cancer Suport Conference". Wzięło w niej udział ponad 600 osób z 47 krajów.

australia.jpg

To pierwsze, organizowane na tak szeroką skalę, forum wymiany doświadczeń ozdrowieńców, organizacji wspierających walkę z rakiem piersi oraz przedstawicieli środowiska medycznego. Tematyka konferencji dotknęła trzech istotnych obszarów walki z rakiem piersi:  zagadnienia ozdrowień, roli wsparcia ochotniczek oraz wzrostu zachorowań wśród coraz młodszych kobiet.

Oprócz udziału w wykładach i intensywnych warsztatach, prowadzonych przez wiodących międzynarodowych specjalistów z dziedziny leczenia raka piersi, uczestnicy konferencji mogli również aktywnie i kreatywnie spędzić wspólnie czas podczas tzw. "Adventure Workshops", gdzie można było m. in.: malować bumerangi, pływać kajakami po rwącej rzece, tańczyć z Aborygenami i wiele, wiele innych, egzotycznych jak dla nas, Europejek, atrakcji.  

"Reach to Recovery", czyli "Osiągnij ponownie zdrowie", to hasło od lat przyświecające działalności Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem - UICC (Union Internationale Contre le Cancer). Powstały z jej inicjatywy Międzynarodowy Ruch Reach to Recovery International swoją działalnością przyczynia się do poprawy jakości życia kobiet dotkniętych nowotworem piersi. Pomoc kierowana jest do pacjentek oraz kobiet, które pokonały chorobę, jak również ich rodzin i przyjaciół. Działania ochotniczek mają charakter edukacyjny i prowadzone są w przekonaniu, że wzajemna pomoc oparta na wymianie doświadczeń płynących od kobiet, które pokonały raka, w kierunku pacjentek, które aktualnie zmagają się z tym wyzwaniem, okazuje się na tej trudnej drodze powrotu do zdrowia niesłychanie ważna i potrzebna.
Aktualnie w 50 krajach na całym świecie działa 70 grup należących do Reach to Recovery International. Wśród nich znajduje się między innymi Polska Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

Jedna daleka podróż, tylu interesujących ludzi, tyle wspaniałych doświadczeń ?
Do zobaczenia na Tajwanie w 2011 roku!

Zdjęcia z konferencji znajdują się tutaj