Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2011-02-04

Nie musisz kupować standardowej peruki - poznaj innowacyjne metody!


hairlab.jpgUtrata włosów może nastąpić w wyniku wielorakich problemów, takich jak zaburzenia hormonalne, zaburzenia immunologiczne czy też w wyniku chemioterapii. Klinika Włosów Hair LAB proponuje całkowicie nowe rozwiązania dla ludzi z podobnymi problemami.

Nowe metody uzupełniania pozwalają czuć się komfortowo i pięknie zarówno w systemach włosów jak i perukach.


Na czym polega innowacyjność tych metod?

1. W systemach i perukach zastosowana została specjalna baza siateczkowa, na które osadzone są włosy. Jest ona wykonana z bardzo cienkiego i hipoalergicznego materiału, pozwala oddychać skórze głowy, dzięki czemu włosy, które rosną pod nią, mogą swobodnie się rozwijać.

Poza tym ogromną zaletą zastosowania tego typu siateczki jest także to, że skóra głowy nie ulega przegrzaniu, gdyż powietrze swobodnie może przez nią przepływać. Nie ma więc obawy, że osoba nosząca perukę czy też system włosów będzie odczuwała dyskomfort, taki sam jak podczas użytkowania standardowej peruki.

p1.jpg p2.jpg
   
Rysunek 1. Iwona przed Rysunek 2. Iwona po

 

2. Istotną zaletą nowych systemów włosów i peruk jest również to, że są one na trwałe przymocowane do skóry głowy za pomocą specjalnej taśmy, która także została wykonana z hipoalergicznych składników. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi się obawiać, że peruka bądź system włosów nagle zsunie mu się z głowy. Bez problemu może spać czy też uprawiać sport, daje to ogromny komfort i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Taką taśmę dana osoba może wymieniać samodzielnie w domu, nie ma potrzeby zgłaszania się do kliniki.

Można także skorzystać z metody bondingu, cieszy się on coraz większą popularnością. W tym wypadku uzupełnianie włosy są osadzane na skórze głowy za pomocą specjalnego kleju, który jest wykonany dokładnie z tych samych składników co taśma. Przy czym „metoda bondingu” umożliwia trwałe umocowanie na okres około 3-5 tygodni, to znaczy znacznie dłużej niż taśma.

 

p3.jpg p4.jpg
   
Rysunek 3. Julia przed Rysunek 4. Julia po

 

3. Kolejnym ważnym aspektem jest odkryta linia czoła. To znaczy, że włosy są osadzane na siateczce w taki sposób, by dokładnie odtwarzały one naturalną fryzurę. Dzięki podobnemu rozwiązaniu osoba nosząca perukę czy system włosów ma możliwość ułożenia każdej fryzury.

4. Klinika Włosów Hair LAB jako jedyna na rynku proponuje swoim Klientom metodę French Part, dzięki której zostaje uzyskany efekt naturalnej skóry i wyrastającej z niej włosów. Przy standardowych systemach włosów czy perukach często niewidoczna pozostaje skóra głowy, brak przedziałka. French Part jest rozwiązaniem tego problemu. Zapewnia on więc jeszcze większy komfort w użytkowaniu.

5. Peruki i systemy włosów są wykonane wyłącznie z włosów naturalnych, dzięki czemu w niczym nie różnią się od normalnych włosów. Osoba zgłaszająca się do Kliniki ma możliwość dobrania nie tylko koloru, długości, ale także i gęstości włosów uzupełnianych. Dodatkowo istnieje także możliwość zamówienia indywidualnego systemu włosów całościowych, który będzie wiernym odzwierciedleniem fryzury sprzed utraty włosów.

pbanner.jpg
 
Rysunek 5. Instrukcja - jak nakłada się perukę

 

Wszystkie te innowacyjne metody powstają z myślą o komforcie osób, które mają problemy z utratą włosów. Najważniejsze jest, by czuły się one dobrze w swoje skórze, a więc metoda uzupełniania włosów, którą wybiorą, powinna im w tym pomóc, a nie przeszkadzać.

Nie można zapomnieć także o nowoczesnej peruce Natural Wig, która jest całkowitym przeciwieństwem standardowej peruki. Przede wszystkim jest znacznie lżejsza i cieńsza, dzięki czemu skóra głowy nie poci się ani nie przegrzewa. Poza tym siateczka, na której są osadzone włosy, natychmiast zespala się ze skórą głowy, dzięki czemu nie ma obawy, że peruka nagle zsunie się, czy też w ogóle spadnie. Osoba, która się na nią zdecyduje bez przeszkód może prowadzić normalne życie, może uprawiać sport, w tym nawet chodzić na basen.

W peruce Natural Wig można spać, pływać, kąpać się, biegać czy tańczyć. Nawet jeśli ktoś pociągnie nas za włosy, ona zostanie na swoim miejscu. Ważną jej cechą jest również to, że ma odkrytą linię czoła, co pozwala jej użytkownikowi na każdą fryzurę, wcale nie musi nosić grzywki, jak przy standardowej peruce. Charakteryzuje ją ponadto tzw. minimalna gęstość włosów, dzięki czemu uzyskuje się efekt naturalnej skóry głowy. Włosy peruki Natural Wig są to włosy naturalne – europejskie albo azjatyckie, wybór zależy od osoby. Klient dobiera także kolor, długość oraz rodzaj włosów.

 

p6.jpg p7.jpg
   
Rysunek 6. Kasia przed Rysunek 7. Kasia po

Peruka Natural Wig daje niesamowity komfort w użytkowaniu, ale także wpływa pozytywnie na samopoczucie osoby, która ją użytkuje. Jest to szczególnie ważne. Peruka ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób przechodzących chemioterapię, którzy potrzebują czuć się dobrze we własnej skórze podczas tego ciężkiego dla niech okresu. Z Natural Wig z pewnością im się to uda.

 

hairlab.jpgKlinika Włosów Hair LAB
Ul. Lanciego 19, lokal 134, 02-732 Warszawa
tel. 22 648 50 90
e-mail: klinika@hairlab.pl